Krwią Jego ran zostaliście uzdrowieni. 1P 2, 24

18.09.2017: Kuria Diecezjalna informuje

Diecezjalna Pielgrzymka Maturzystów na Jasną Górę 2018

Kalisz, 18 września 2017 r.
L. dz. 2290/2017

K O M U N I K A T
Diecezjalna Pielgrzymka Maturzystów na Jasną Górę
6 kwietnia 2018 r.

Egzamin maturalny to jedno z ważniejszych wydarzeń w życiu młodego człowieka. Wielu maturzystów wiedzionych zmysłem wiary zwraca się do Boga za pośrednictwem Matki Bożej z prośbą o pomyślne zdanie egzaminu dojrzałości i właściwy wybór drogi życiowej. Pragnąć towarzyszyć młodzieży w tym przełomowym dla nich czasie Wydział Katechetyczny Kurii Diecezjalnej organizuje w piątek 6 kwietnia 2018 roku Diecezjalną Pielgrzymkę Maturzystów na Jasną Górę.

Przewielebnych Księży Proboszczów prosimy o przekazanie tej wiadomości dyrekcjom szkół ponadgimnazjalnych znajdujących się na terenie ich parafii oraz katechetom i katechetkom uczącym w tych placówkach oświatowych.

Katechetów i Katechetki prosimy o zorganizowanie w porozumieniu z dyrekcjami szkół i proboszczami pielgrzymki młodzieży maturalnej w wyznaczonym terminie.

Program pielgrzymki

godz. 1100     Sala o. Augustyna Kordeckiego – spotkanie z zaproszonym gościem
godz. 1200     czas wolny: obiad, spowiedź św., modlitwa indywidualna, zwiedzanie Sanktuarium Jasnogórskiego
godz. 1330     Wały Jasnogórskie – Droga Krzyżowa