Pod wieczór życia będą cię sądzić z miłości.św. Jan od Krzyża

01.12.2017: Kuria Diecezjalna informuje

Informacje dotyczące liturgii oraz miejsc parkingowych dla księży przybywających na Mszę św. otwierającą Nadzwyczajny Rok Świętego Józefa Kaliskiego w Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu w sobotę, 2 grudnia br.

Informacje liturgiczne:

1. Księża Biskupi, Księża Dziekani, Prepozyci Kapituł, Rektor WSD, Wikariusze Biskupi, Oficjał Sądu Biskupiego, Kanclerz Kurii, oraz księża wyznaczeni przez ceremoniarzy ubierają się do Mszy św. w ornaty w zakrystii górnej oraz dolnej i zajmują miejsca wskazane przez ceremoniarzy. Prosimy księży o przybycie do sanktuarium najpóźniej do godz. 10.45.
  2. W procesji wejścia biorą udział tylko Księża Biskupi oraz wyznaczeni księża, którzy zostaną indywidualnie poproszeni.
  3. Pozostali księża koncelebrujący ubierają się do Mszy św. w bocznej nawie św. Wojciecha i zajmują wyznaczone miejsca w ławkach w nawie głównej sanktuarium oraz w nawie św. Wojciecha (najpóźniej do godz. 10.45). Przywozimy ze sobą alby i stuły koloru białego.
  4. Ze względu na porządek i zachowanie ładu prosimy kapłanów o podporządkowanie się wskazaniom ceremoniarzy i odpowiedzialnych za przygotowanie i przebieg liturgii.

Informacje o parkingach dla księży:

1. UWAGA!!! Przy Sanktuarium św. Józefa i Starostwie Powiatowym parking tylko dla Księży Biskupów przybyłych na uroczystość oraz gości VIP.
  2. Księży prosimy o parkowanie w ogólnodostępnych miejscach postojowych wzdłuż ulic Parczewskiego, Babina, Kolegiacka, Sukiennicza, Kazimierzowska (w sobotę nie obowiązuje strefa płatnego parkowania), parking przy katedrze oraz przy kościele
    oo. Jezuitów.

Najnowsze