Kto zaczyna kochać, musi być gotowy na cierpienie. św. Ojciec Pio

02.06.2013: Kuria Diecezjalna informuje

Schemat godzinnej adoracji w łączności z Ojcem Świętym

“Jeden Pan, jedna wiara”

Uroczysta adoracja eucharystyczna na całym świecie w łączności z Ojcem Świętym

2 czerwca 2013 godz. 17.00

Intencje modlitwy

Ojciec Święty prosi o to, ażeby ten czas poświęcony na adorację został ofiarowany w sposób szczególny:

1. Za Kościół na świecie, który dziś jednoczy się w Adoracji Najświętszego Sakramentu.
Niech Pan uczyni go zawsze posłusznym swojemu Słowu, aby stawał przed światem „jako chwalebny, nie mający skazy czy zmarszczki, czy czegoś podobnego, lecz aby był święty i nieskalany” (Ef 5,27). Niech w Kościele, poprzez wierne nauczanie, rozbrzmiewa Słowo, które zbawia i przynosi miłosierdzie oraz sprawia, że w odnowionej więzi miłości tenże Kościół może nadać pełny sens cierpieniu i smutkowi oraz przywrócić radość i spokój.

2. Za tych wszystkich, którzy w różnych miejscach świata doświadczają cierpień związanych z nowymi rodzajami niewolnictwa oraz za ofiary wojen, handlu ludźmi, przemytu narkotyków i pracy niewolniczej. Pomyślmy o dzieciach i kobietach doświadczających wielorakich form przemocy. Niech ich milczący krzyk o pomoc znajdzie Kościół czuwający, aby mając wzrok utkwiony w Chrystusie ukrzyżowanym, nie zapomniał o tych braciach i siostrach, którzy wpadli w ręce przemocy. Pamiętajmy też o tych wszystkich, którzy doświadczają niepewności ekonomicznej,
a przede wszystkim o bezrobotnych, o osobach starszych, o emigrantach i bezdomnych, o więźniach i o tych wszystkich, którzy doświadczając zepchnięcia na margines społeczeństwa.
Modlitwa Kościoła i jego aktywna działalność niech staną się dla tych ludzi pocieszeniem i wsparciem w nadziei oraz siłą i wytrwałością w obronie godności ludzkiej.

Każdy Kościół lokalny, biorąc pod uwagę sytuację, w której się znajduje, jest proszony o rozpoznanie i dołączenie innych intencji współbrzmiących z niniejszym apelem Ojca Świętego.

Za zgodność: Papieska Rada ds. Krzewienia Nowej Ewangelizacji

Najnowsze