Kto chce ludzi ratować, musi za ludzi cierpieć.św. Józef Freinademetz

PERMANENTNA FORMACJA KATECHETÓW DIECEZJI KALISKIEJ

Na mocy 410 statutu Pierwszego Synodu Diecezji Kaliskiej 2007-2009 katecheta jest zobowiązany do uczestniczenia w dniach skupienia połączonych z konferencją przedmiotową (jeden jesienią, drugi wiosną), w spotkaniu opłatkowym z Biskupem Diecezjalnym oraz raz na dwa lata w rekolekcjach.

ROK SZKOLNY 2018/2019

DNI SKUPIENIA

Jesień 2018

21 września, piątek od godz. 1430  do  1730    Pielgrzymka Katechetów do Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu w Nadzwyczajnym Roku Świętego Józefa Kaliskiego

Wiosna 2019

dla katechetów uczących w przedszkolach, szkołach podstawowych i gimnazjach

od 1430 do 1730

25 lutego, poniedziałek  Parafia pw. św. Marcina w Kępnie, ul. Kościuszki 3

26 lutego, wtorek          Parafia pw. św. Antoniego Padewskiego w Ostrowie Wlkp., ul. Raszkowska 39

28 lutego, czwartek       Parafia pw. św. Rodziny w w Kaliszu, ul. Harcerska 1A

dla katechetów uczących w szkołach ponadgimnazjalnych

od 1000 do 1600

2 marca, sobota             Wyższe Seminarium Duchowne w Kaliszu, ul. Złota 144

OPŁATEK

początek o godz. 1000

15 grudnia, sobota        Parafia pw. św. Stanisława B.M. w Wieruszowie, ul. Warszawska 93A

5 stycznia, sobota         Wyższe Seminarium Duchowne w Kaliszu, ul. Złota 144

REKOLEKCJE 2019

prowadzi o. Walenty Piechaczek OFM

11-13 stycznia   Dom Zakonny Sióstr Elżbietanek w Ostrowie Wlkp., ul. Gimnazjalna 13

25-27 stycznia   Dom Rekolekcyjny Ojców Jezuitów w Kaliszu, ul. Stawiszyńska 2

21-23 czerwca   Dom Zakonny Sióstr Elżbietanek w Ostrowie Wlkp., ul. Gimnazjalna 13

24-26 czerwca   Dom Rekolekcyjny Sióstr Nazaretanek w Ostrzeszowie, ul. Leśna 5

Rekolekcje rozpoczynają się pierwszego dnia o godz. 1600, a kończą ostatniego dnia o godz. 1600.

we współpracy z Centrum Psycholigiczno-Pastoralnym "Więź"

"Jak radzić sobie ze stresem i wypaleniem zawodowym, czyli sztuka opiekowania się sobą"

24-26 maja         Ośrodek Rekolekcyjno-Wypoczynkowy w Białogórze nad morzem (więcej informacji o rekolekcjach)

Zapisy na wszystkie tury rekolekcji drogą e-mailową wk@diecezja.kalisz.pl