Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego 29 kwietnia 2021 r.
28 kwietnia 2021

Tegoroczne uroczystości Dnia Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego przypadają w 80. rocznicę pozbawienia księży polskich więzionych w KL Dachau prawa wstępu do Kaplicy obozowej, w 76. rocznicę cudownego wyzwolenia obozu za przyczyną Świętego Józefa oraz w ustanowionym przez papieża Franciszka Roku Świętego Józefa, który stanowi szczególną okazję, by głębiej i na nowo odkryć jak potężnym patronem i orędownikiem jest Święty Józef.

Program uroczystości w Narodowym Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu

28 kwietnia 2021 r.

• godz. 19.30 – Kaplica Męczeństwa i Wdzięczności w podziemiach kaliskiej Bazyliki – Eucharystia w intencji polskich Kapłanów-Męczenników, koncelebrowana pod przewodnictwem ks. prof. UAM Michała Kielinga.

29 kwietnia 2021 r.

• godz. 11.15 – Otwarcie wystawy o Kapłanach-Męczennikach II wojny światowej.
  • godz. 11.25 – Prezentacja multimedialna o Kapłanach-Męczennikach II wojny światowej.
  • godz. 11.50 – Powitanie uczestników ogólnopolskich obchodów Dnia Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego przez ks. prał. Jacka Plotę, Kustosza Narodowego Sanktuarium Świętego Józefa.
  • godz. 12.00 – Eucharystia koncelebrowana pod przewodnictwem ks. bpa Grzegorza Suchodolskiego, Biskupa Pomocniczego Diecezji Siedleckiej - Transmisja LIVE