Nowenna przed zawierzeniem narodu polskiego i Kościoła w Polsce Świętemu Józefowi
22 czerwca 2020

We wtorek, 23 czerwca – w Dniu Ojca – rozpocznie się Nowenna do Świętego Józefa przed zawierzeniem narodu polskiego i Kościoła w Polsce Świętemu Józefowi. Aktu zawierzenia dokona 2 lipca w Narodowym Sanktuarium w Kaliszu ks. abp Marek Jędraszewski, wiceprzewodniczący Konferencji Episkopatu Polski. Nastąpi to podczas comiesięcznej modlitwy za rodziny i w obronie życia.

Nowenna oparta jest o motto Polski Dom Świętego Józefa i dzieli się w swej treści na trzy części: Dom Kościoła, Dom Ojczyzny, Dom Rodzinny. Tak jak Święty Józef pomógł Najświętszej Rodzinie pokonać wszelkie trudne doświadczenia, tak teraz Ojczyzna nasza, Kościół i poszczególne rodziny potrzebują jego wsparcia w czasie obecnej próby.

Zachęcamy do duchowego przygotowania się do tego ważnego i historycznego wydarzenia korzystając z zamieszczonych poniżej  tekstów.