Nowenna za przyczyną św. Jana Pawła II w intencji obrony życia nienarodzonych
10 października 2020

22 października br., w liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II, Trybunał Konstytucyjny zbada niezgodność tzw. przesłanki eugenicznej z Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej. Jednym z najważniejszych przesłań pontyfikatu Papieża Polaka było wezwanie do modlitwy w intencji obrony życia nienarodzonych. Chcemy podjąć to zadanie, dlatego Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka przygotowało dziewięciodniową Nowennę za przyczyną św. Jana Pawła II w intencji sędziów Trybunału Konstytucyjnego. Będziemy prosić Ducha Świętego o umocnienie ich sumień, by z odwagą położyli kres zabijaniu nienarodzonych chorych dzieci w Polsce.

W związku z tym w parafiach diecezji kaliskiej od 13 października br. należy na zakończenie nabożeństw różańcowych odmówić Nowennę za przyczyną św. Jana Pawła II wg teksów załączonych do niniejszego komunikatu.

Niech nasza gorliwa modlitwa przyczyni się do zmiany prawa zezwalającego obecnie na zabijanie tych spośród nas, którzy ochrony życia najbardziej potrzebują.

bp Łukasz Buzun
Wikariusz Generalny