Jeżeli cię przestrasza praca, wspomnij na nagrodę. św. Augustyn

03.09.2019: Aktualności Wydziału Katechetycznego

Podstawa programowa i Program nauczania w roku katechetycznym 2019/20

Uprzejmie informuję, że zgodnie z "Uchwałą Komisji Wychowania Katolickiego KEP ws. obowiązywania Podstawy programowej katechezy Kościoła katolickiego w Polsce i programów nauczania religii oraz oceny podręczników" z dn. 19.09.2018 r. w roku katechetycznym 2019/2020 obowiązuje Podstawa programowa z 2010 roku.

W szkole podstawowej w klasie VII używa się dotychczasowych podręczników do klasy I gimnazjum, natomiast w klasie VIII używa się dotychczasowych podręczników do klasy II gimnazjum.

W szkołach ponadpodstawowych, tj. w szkole branżowej I stopnia, w 4-letnich liceach i w 5-letnich technikach po szkole podstawowej w klasie I używa się dotychczasowych podręczników do klasy III gimnazjum.

W szkołach ponadgimnazjalnych, tj. w szkole zawodowej, w 3-letnich liceach i w 4-letnich technikach po gimnazjum w klasie I używa się podręczników do klasy I szkoły ponadgimnazjalnej.

W pozostałych klasach używa się dotychczasowych podręczników właściwych dla danego typu szkoły i danej klasy.

Wykaz programów i podręczników do nauczania religii w bieżącym roku szkolnym dostepny jest w tym miejscuZgodnie z decyzją Biskupa Kaliskiego na terenie Diecezji Kaliskiej można korzystać z wszystkich programów i podręczników, które posiadają zatwierdzenie ogólnopolskie. Szczegółowe informacje nt. podawania do wiadomości dyrektora programu nauczania i podręczników do religii znajdują się tu.

Kalisz, dn. 3.09.2019 r.

ks. dr Jarosław Powąska