Trzeba nam z jasną duszą wyjść na spotkanie Chrystusa.św. Sofroniusz, biskup

21.10.2018   Aktualności

BISKUP ŁUKASZ BUZUN UDZIELIŁ POSŁUGI LEKTORATU MINISTRANTOM

W niedzielę 21 października w czasie uroczystej Mszy Świętej w Wyższym Seminarium Duchownym Diecezji Kaliskiej, 32 ministrantów przyjęło posługę lektoratu z rąk Biskupa Łukasza Buzuna. W uroczystości wzięli udział rodzice ministrantów, którzy towarzyszyli w tym dnu swoim dzieciom.

Bezpośrednie przygotowanie do posługi trwało przez dwa wekendy. Odpowiedzialnymi za formacje byli ks. Jarosław Kołodziejczak diecezjalny duszpasterz ministrantów i ks. prof. Dariusz Kwiatkowski diecezjalny liturgista. Osoby wspomagające to: ks. Jakub Kopystyński SCJ, ks. Łukasz Smug, ks. Marcin Załężny, ks. dr Łukasz Pondel, pani Małgorzata Puchalska, pani Małgorzata Czarnek oraz klerycy.

Zdjęcia: kl. Mateusz Paprocki, WSD; Tekst: Ks. Szymon Rybak, Radio Rodzina Kalisz

Zobacz fotogalerię w serwisie Radio Rodzina Diecezji Kaliskiej