Oczyść swe serce, by mogło otrzymać najobfitszą łaskę.św. Cyryl Jerozolimski

27.10.2018   Aktualności

GRUPY MODLITWY OJCA PIO U ŚWIĘTEGO JÓZEFA W KALISZU

Promieniowanie ojcostwa w życiu św. Józefa i Ojca Pio – pod takim hasłem odbyło się 11. Spotkanie Czcicieli i Grup Modlitwy Ojca Pio. W tym roku czciciele Świętego Ojca Pio przybyli do Narodowego Sanktuarium Świętego Józefa w Kaliszu. Ponadto 2018 rok to czas kiedy wspominamy 100. rocznicę stygmatyzacji oraz 50. rocznicę śmierci Świętego Ojca Pio.

Spotkanie modlitewne rozpoczęło się od powitania przed ks. Krzysztofa Ślicznego – Diecezjalnego Asystenta GMOP, następnie wierni wysłuchali konferencji brata Romana Ruska, krajowego asystenta GMOP, który mówił o Przesłanie roku rocznic Ojca Pio. Czciciele Stygmatyka z San Giovanni Rotondo zanosili także prośby i podziękowania za przyczyną swojego Patrona. Ks. Krzysztof Śliczny mówił natomiast o ojcostwie według św. Józefa i św. Ojca Pio - różnice i podobieństwa.

W sobotnie przedpołudnie do Narodowego Sanktuarium Świętego Józefa w Kaliszu przybyli wierni z diecezji kaliskiej. Przybyli pielgrzymi wysłuchali historii Sanktuarium Świętego Józefa, którą przybliżył ks. prał. Jacek Plota – Kustosz Kaliskiej Bazyliki, a konferencję tematyczną wygłosił ks. prał. Robert Lewandowski – Proboszcz Parafii Narodzenia NMP w Kaliszu na Zagorzynku.

Punktem centralnym spotkania była uroczysta Eucharystia sprawowana pod przewodnictwem księdza prałata Jacka Ploty.

Tekst i zdjęcia: ks. Mateusz Puchała/Radio Rodzina Kalisz

Zobacz fotogalerię w serwisie Radio Rodzina Diecezji Kaliskiej