Lepiej jest cierpieć dla Pana niż czynić cuda.św. Jan od Krzyża

06.10.2018   Aktualności

II Pielgrzymka Sióstr Nazaretanek Prowincji Warszawskiej do Świętego Józefa

W Nadzwyczajnym Roku Świętego Józefa do Narodowego Sanktuarium w Kaliszu przybywają liczne pielgrzymki i czciciele tego wielkiego Patrona.

W sobotę 6 października 2018 roku pod hasłem ,,Będziecie Moimi świadkami” odbyło się spotkanie Sióstr Nazaretanek z Prowincji Warszawskiej pod wezwaniem Najświętszego Imienia Jezus. Do Kaliskiej Bazyliki przybyło w zorganizowanej pielgrzymce blisko 200 Sióstr Nazaretanek.

O godzinie 13.45 przybyłe siostry przywitał Kustosz Sanktuarium ks. Prałat Jacek Plota. Następnie Mszy Świętej w intencji sióstr przewodniczył i Słowo Boże wygłosił Biskup Łukasz Buzun.

Po zakończonej Mszy Świętej Siostry Nazaretanki odmówiły przed Obrazem Świętego Józefa Akt Zawierzenia Opiekunowi Zbawiciela Prowincji Warszawskiej.

Zdjecia: ks. Szymon Rybak/Radio Rodzina Kalisz

Zobacz fotogalerię w serwisie Radio Rodzina Diecezji Kaliskiej