Oczyść swe serce, by mogło otrzymać najobfitszą łaskę.św. Cyryl Jerozolimski

02.08.2018   Aktualności

Jubileuszowa 25. Pielgrzymka Rowerowa do Częstochowy

Już po raz 25 z parafii pw. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Skalmierzycach wyruszyła pielgrzymka rowerowa do Częstochowy.

Drogę pielgrzymów poprzedziła Eucharystia sprawowana w ich intencji o godz. 7:00 pod przewodnictwem proboszcza parafii Ks. Kan. Sławomira Nowaka, w której sprawowaniu brali udział kapłani wyruszający z pielgrzymami: Ks. Marcin Nowicki i Ks. Piotr Marciniszyn. Swoje prośby –  intencje, przed tron Jasnogórskiej Madonny wiezie 175 pątników. By nie tworzyć wielkiego peletonu pielgrzymi są podzieleni na około dwudziestoosobowe grupy. – Mają do pokonania około 350 km w obie strony, przy czym dzisiejszy etap liczy ponad 115 km, a kolejny 56 km. Do Częstochowy dotrą w piątek, gdzie pokłonią się Najświętszej Panience, by powrócić do Skalmierzyc w niedzielę na Mszę świętą o godzinie 18:00, po której pielgrzymka zakończy się poczęstunkiem w Domu Katolickim.
– Wspieramy pielgrzymów-cyklistów w ten upalny czas modlitwą.

W niedzielę o 16:30 zapraszamy do wysłuchania reportażu z rozpoczęcia rowerowego pielgrzymowania.