Nie usiłujmy pozbyć się Pana jak kamyka z buta.św. Jan Maria Vianney

11.11.2018   Aktualności

Msza św. za Ojczyznę i Samorząd Powiatowy u Świętego Józefa

W niedzielę 11 listopada 2018 roku obchodzono Święto Niepodległości. 100 lat temu, po 123 latach niewoli, Polska na nowo się odrodziła. W wielu miejscach naszego kraju, jak również poza jego granicami, tego dnia odbywały się Msze Święte za Ojczyznę.

W przeżywanym Nadzwyczajnym Roku Świętego Józefa do kaliskiej bazyliki przybyli przedstawiciele Samorządu Powiatowego w Kaliszu, którzy wraz z rodzinami, zgromadzonymi pocztami sztandarowymi i wszystkimi wiernymi dziękowali za 20 lat Samorządu Powiatowego oraz za 100 lat wolnej Ojczyzny.

Mszy Świętej o godzinie 11.00 przewodniczył kustosz sanktuarium ks. prałat Jacek Plota. Na zakończenie wspólnej modlitwy o godzinie 12.00 wszyscy odśpiewali uroczyście Hymn Narodowy.

Kolejna część uroczystości odbyła się przy Starostwie Powiatowym, gdzie została przygotowana inscenizacja historyczna.

Zdjęcia: ks. Szymon Rybak/ Radio Rodzina Kalisz

Zobacz fotogalerię w serwisie Radio Rodzina Diecezji Kaliskiej