Oczyść swe serce, by mogło otrzymać najobfitszą łaskę.św. Cyryl Jerozolimski

21.10.2018   Aktualności

PIERWSZA DIECEZJALNA PIELGRZYMKA NAUCZYCIELI DO ŚWIĘTEGO JÓZEFA W KALISZU

W sobotę 20 października 2018 roku do Narodowego Sanktuarium Świętego Józefa w Kaliszu przybyli kolejni pielgrzymi z różnych stron Diecezji Kaliskiej i Naszej Ojczyzny. Wśród licznie zgromadzonych uczestników swoją pielgrzymkę po raz pierwszy odbywali również nauczyciele Diecezji Kaliskiej.

Organizatorami byli Ksiądz Biskup Łukasz Buzun i Ksiądz dr Adam Kraska Dyrektor Zespołu Szkół Technicznych w Kaliszu. Nauczyciele rozpoczęli swoją pielgrzymkę od spotkania w ZST w Kaliszu, gdzie odbyła się konferencja tematyczna o Świętym Józefie. Następne nauczyciele udali się do Sanktuarium Świętego Józefa, gdzie o godzinie 12.00 uczestniczyli wraz z wszystkimi przybyłymi pielgrzymami we Mszy Świętej. Eucharystii przewodniczył i homilię wygłosił Ksiądz Biskup Łukasz Buzun.

Na zakończenie modlitwy przed Cudownym Obrazem Józefa Kaliskiego odmówiono Akt Zawierzenia wszystkich pielgrzymów i nauczycieli Diecezji Kaliskiej. Pielgrzymka zakończyła się wspólnym posiłkiem przy Bazylice.

Zdjęcia: Ks. Szymon Rybak, Joanna Lisiak/Radio Rodzina Kalisz

Zobacz fotogalerię w serwisie Radio Rodzina Diecezji Kaliskiej