Trzeba nam z jasną duszą wyjść na spotkanie Chrystusa.św. Sofroniusz, biskup

09.09.2018   Aktualności

V rocznica koronacji Obrazu Matki Bożej Pólkowskiej

Od Matki Najświętszej nabierzcie pokory, skromności i posłuszeństwa wobec Boga – mówił Biskup kaliski Edward Janiak podczas Mszy św. sprawowanej w Sanktuarium Matki Bożej Pólkowskiej z okazji V rocznicy koronacji cudownego obrazu.

Po liturgicznym pozdrowieniu słowa powitania wypowiedział ks. kan. Roman Krzyżaniak. Następnie Biskup Edward podał intencję sprawowanej Mszy św.

Homilię wygłosił ks. prałat Henryk Nowak – Proboszcz Parafii Bożego Ciała w Poznaniu, który w swoim słowie odwołał się do przeżywanej tajemnicy dnia.

Przed końcowym błogosławieństwem, Ksiądz Biskup Edward zachęcał wszystkich zgromadzonych.

Gratulujemy pięknej uroczystości odpustowej połączonej z V rocznicą koronacji cudownego obrazu i życzymy dalszej opieki Matki Bożej Pólkowskiej.