Lepiej jest cierpieć dla Pana niż czynić cuda.św. Jan od Krzyża

22.12.2018   Aktualności

WIGILIA DLA PODOPIECZNYCH KALISKIEGO DOMU OPIEKI CARITAS

Ponad 350 osób zasiadło dzisiaj przy wigilijnym stole przygotowanym przez Caritas Diecezji Kaliskiej. Z podopiecznymi Kaliskiego Domu Opieki Caritas opłatkiem przełamał się biskup kaliski Edward Janiak.

W swoim słowie ordynariusz diecezji kaliskiej życzył, aby każdy spotykał dobrych ludzi. – Życzę wam wiary i dobrych ludzi wokół siebie, ale dajcie też coś od siebie drugiemu człowiekowi, np. dobre słowo, uśmiech nieraz nawet przez łzy. Tak żyjmy, abyśmy dla kogoś nie byli ciężarem – mówił bp Janiak, który zaprosił wszystkich do udziału we Mszy św. w święta Bożego Narodzenia.

Podziękował władzom miasta Kalisza, dzięki którym Caritas może wydawać codziennie posiłki. Dziękował także dyrektorowi i pracownikom Caritas Diecezji Kaliskiej za służbę ludziom, którym dzisiaj ciężko żyje się.

Wszyscy podopieczni otrzymali paczki świąteczne przygotowane w ramach akcji „Tytka Charytatywna”.

- Dzięki „Tytkom Charytatywnym” jesteśmy w stanie bardzo wiele osób nie tylko z Kalisza, ale z całej diecezji wyposażyć w paczkę żywnościową. W tym roku wydaliśmy ponad 10 tys. tytek i wszystkie zostały zapełnione produktami spożywczymi. Tytki przygotowywali ludzie dobrej woli, przedsiębiorstwa, szkoły, zespoły charytatywne działające przy parafii – powiedział w rozmowie z KAI ks. Jacek Andrzejczak, dyrektor Caritas Diecezji Kaliskiej.

Caritas jest czynny codziennie, także w święta. – Każdego dnia staramy się przygarniać osoby potrzebujące pomocy, aby je nakarmić, wyposażyć w ciepłą odzież. Można skorzystać także z punktu lekarskiego. W Wigilię o godz. 13.00 będzie wydawany posiłek oraz paczki żywnościowe. Także w święta Bożego Narodzenia będziemy pełnić dyżury, aby udzielać pomocy – zaznaczył szef Caritasu.

W spotkaniu uczestniczyli także: wiceprezydenci Kalisza Grzegorz Kulawinek i Mateusz Podsadny, ks. Krzysztof Ligocki, proboszcz parafii św. Brata Alberta w Kaliszu i przedstawiciele instytucji współpracujących z Caritas Diecezji Kaliskiej.

W poniedziałek, 24 grudnia, wigilia z udziałem biskupa odbędzie się w schronisku dla bezdomnych mężczyzn prowadzonym przez Towarzystwo Pomocy im. Św. Brata Alberta w Kaliszu.

Tekst za: Ewa Kotowska-Rasiak/KAI
Zdjęcia: ks. Mateusz Puchała/Radio Rodzina Kalisz