TV Diecezji Kaliskiej Radio Rodzina Opiekun eKAI FB Diecezji Kaliskiej INSTAGRAM Diecezji Kaliskiej Twitter Diecezji Kaliskiej

Modlitwa w intencji pokoju na Ukrainie

Od 14 lutego w Narodowym Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu odprawiana jest nowenna do św. Józefa w intencji pokoju na Ukrainie, w naszej ojczyźnie i na całym świecie. Biskup kaliski Damian Bryl zachęca diecezjan do modlitwy w tych intencjach w parafiach i swoich domach.

Diecezja kaliska przyłączyła się do apelu przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski abp. Stanisława Gądeckiego i prosi o modlitwę w intencji pokoju na Ukrainie i oddalenia groźby wojny.

Nowenna przed Cudownym Obrazem św. Józefa Kaliskiego rozpoczęła się 14 lutego, w święto świętych Cyryla i Metodego, patronów Europy i potrwa do 22 lutego. Modlitwa odmawiana jest w dni powszednie po Mszy św. o godz. 12.00, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00.

Ewa Kotowska - Rasiak, KAI