TV Diecezji Kaliskiej Radio Rodzina Opiekun eKAI FB Diecezji Kaliskiej INSTAGRAM Diecezji Kaliskiej Twitter Diecezji Kaliskiej

Podsumowanie roku formacyjnego Ruchu Światło-Życie

- Jesteśmy w miejscu, gdzie szczególnie modlimy się do Matki Pięknej Miłości. Chciałbym drodzy małżonkowie, abyście modlili się, żeby Maryja w tym dojrzewaniu do pięknej miłości była dla was przewodniczką i wsparciem - mówił bp Damian Bryl w kościele Chrystusa Króla w Sadowiu do wspólnoty Ruchu Światło-Życie podczas Mszy św. dziękczynnej za rok formacji oazowej w diecezji kaliskiej.

W homilii celebrans odwołując się do dzisiejszej Ewangelii przekonywał, że Pan Jezus w życiu człowieka zawsze powinien być na pierwszym miejscu. - Jezus chce, żebyśmy szli za Nim mocno, jednoznacznie, żebyśmy byli gotowi zostawić wszystko to, co nam przeszkadza, by iść całkowicie za Nim – akcentował biskup kaliski.Wskazując ma Matkę Pięknej Miłości, która jest czczona w kościele pasjonistów w Sadowiu zachęcał małżonków, aby na wzór Maryi byli służebni wobec siebie. – Prośmy Maryję, aby uczyła małżonków pięknej miłości wobec siebie i swoich dzieci – powiedział bp Bryl. Podczas Mszy św. odbyło się rozesłanie na wakacyjne oazy. Biskup kaliski wręczył świece parom, które w czasie wakacji będą prowadziły rekolekcje oazowe. W spotkaniu podsumowującym formację oazową w diecezji kaliskiej uczestniczyli: ks. Daniel Zarębski, moderator diecezjalny Ruchu Światło-Życie, ks. kan. Michał Pacyna, moderator diecezjalny Domowego Kościoła, kapłani – moderatorzy rejonów i kręgów oazowych. W rozmowie z KAI Katarzyna i Piotr Kaniowie, para diecezjalna Domowego Kościoła podkreślali, że spotkanie ma charakter dziękczynny za rok formacji oazowej w diecezji kaliskiej. - Chcemy Panu Bogu dziękować za cały rok formacyjny. Modlimy się także za uczestników wakacyjnych oaz i osoby tam posługujące. To dzisiejsze spotkanie jest dla nas ważne, ponieważ spotykają się wszyscy oazowicze z całej diecezji, bez podziału na rejony – powiedział pan Piotr. W wakacje odbędą się trzy oazy: oaza dla dzieci i młodzieży, którą poprowadzą Patrycja i Grzegorz Klonowscy z ks. Jerzym Salamonem, oaza animatorów rodzin pierwszego stopnia w Przedborowie prowadzona przez Małgorzatę i Janusza Klagów oraz oaza animatorów rodzin pierwszego stopnia w Sadowiu prowadzona przez Jagodę i Zbigniewa Gajewy. Pani Katarzyna dodała, że Powakacyjna Pielgrzymka Ruchu Światło-Życie zaplanowana jest na 3 września w Kaliszu. Ruch Światło-Życie w diecezji kaliskiej podzielony jest na trzy rejony: kaliski, ostrowski i południowy.

Ewa Kotowska-Rasiak/KAI

Szczegółowe informacje z tego wydarzenia KAI oraz Radio Rodzina