TV Diecezji Kaliskiej Radio Rodzina Opiekun eKAI FB Diecezji Kaliskiej INSTAGRAM Diecezji Kaliskiej Twitter Diecezji Kaliskiej

Powakacyjna Pielgrzymka Ruchu Światło-Życie

Powakacyjna Pielgrzymka Ruchu Światło-Życie

- Chciałbym zaprosić, abyśmy ten nowy rok spotkań podjęli jako szansę nawrócenia, życia bardziej duchem Jezusa, by był to czas, w którym będziemy zostawiać nasze stare, nieewangeliczne nawyki- mówił bp Damian Bryl do wspólnoty Ruchu Światło-Życie podczas Mszy św. dziękczynnej w ramach Powakacyjnej Pielgrzymki Ruchu Światło-Życie. Eucharystia w kaplicy seminaryjnej zainaugurowała kolejny rok formacji oazowej w diecezji kaliskiej.

W homilii celebrans odwołując się do dzisiejszego czytania św. Pawła z Listu do Koryntian podkreślał, że wspólnota ma żyć przede wszystkim Słowem Bożym. - W naszych wspólnotach słuchamy razem Słowa Bożego, rozważamy je, dzielimy się nim, ale ważne jest, żeby to słowo kształtowało życie, nasze osobiste i także naszych wspólnot – powiedział kaznodzieja. Akcentował, że człowiek ciągle potrzebuje pokornego nawracania. - Człowiek pokorny potrafi uznać prawdę o sobie. Uważajmy na pychę, która niszczy naszą drogę z Jezusem – zaznaczył hierarcha.Stwierdził, że droga apostołów i uczniów to droga krzyża i wierności Jezusowi. – Droga krzyża nie polega na tym, żeby teraz szukać tego, co trudne, ale droga krzyża to jest droga podjęcia konsekwencji, które wynikają z naszego posłuszeństwa Jezusowi – przekonywał bp Bryl. Podczas Mszy św. biskup kaliski Damian Bryl wręczył świecę nowej parze rejonu ostrowskiego Małgorzacie i Szymonowi Boguckim.Nowym moderatorem Ruchu Światło-Życie rejonu ostrowskiego został ks. Maciej Krulak. Podziękowano także poprzedniej parze rejonu ostrowskiego Reginie i Mariuszowi Modrzyńskim. Wraz z biskupem kaliskim Damianem Brylem Mszę św. koncelebrowali ks. Daniel Zarębski, moderator diecezjalny Ruchu Światło-Życie, ks. kan. Michał Pacyna, moderator diecezjalny Domowego Kościoła, kapłani – moderatorzy rejonów i kręgów oazowych. W rozmowie z KAI Katarzyna i Piotr Kaniowie, para diecezjalna Domowego Kościoła podkreślali, że spotkanie ma charakter dziękczynny za rekolekcje wakacyjne, ale także inauguruje kolejny rok formacji oazowej w diecezji kaliskiej. – Dzisiaj modlimy się też o to, żeby z nowym Bożym entuzjazmem, głęboką wiarą, nadzieją i ufnością wchodzić w nowy rok formacyjny – powiedzieli małżonkowie. Ruch Światło-Życie w diecezji kaliskiej podzielony jest na trzy rejony: kaliski, ostrowski i południowy.

Ewa Kotowska-Rasiak/KAI

Radio Rodzina oraz KAI

 

Powrót do listy