282. Wieruszowska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę
25 sierpnia 2021
282. Wieruszowska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę

Od Mszy św. sprawowanej w Sanktuarium Miłosiernego Jezusa Pięciorańskiego w Wieruszowie rozpoczęła się 282. Wieruszowska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. W tym roku pątnikom towarzyszy hasło „Oto Sakrament Miłości”.

Eucharystii sprawowanej o godzinie 6.00 przewodniczył o. Piotr Piechocki OSPPE, proboszcz parafii Zesłania Ducha Świętego i kustosz Sanktuarium Miłosiernego Jezusa Pięciorańskiego w Wieruszowie. Homilię wygłosił ks. Rafał Siwek. W tym roku grupa liczy 150 osób. Przewodnikiem jest o. Marcin Wrzochol OSPPE. W posłudze kapłańskiej wspierają go: ks. Józef Wachowiak, ks. Mariusz Ziętkiewicz, ks. Paweł Kubiak, ks. Michał Tomaszewski, ks. Rafał Siwek oraz diakon Przemysław Pelikan OSPPE. Jak co roku pielgrzymce towarzyszy grupa pątników duchowych. Organizowany jest również wyjazd autokarowy na Jasną Górę. Wieruszowscy pielgrzymi dotrą do tronu Królowej Polski 25 sierpnia, a dzień później uczestniczyć będą w uroczystościach ku czci Matki Bożej Częstochowskiej.

Tekst Tomasz Klimowicz/ Radio Rodzina Kalisz

Realacja dostępna na stronie Radia Rodzina