Bp Bryl spotkał się z młodzieżą i pracownikami Technikum im. św. Józefa
23 grudnia 2022
- Życzę wszystkim pięknego doświadczenia, że Pan Bóg jest zawsze blisko i żeby to zaowocowało pokojem i nadzieją, aby z dobrym duchem ruszyć w Nowy Rok –mówił bp Damian Bryl do młodzieży i nauczycieli Zespołu Szkół Technicznych Diecezji Kaliskiej. Biskup kaliski spotkał się przed świętami Bożego Narodzenia z uczniami i pracownikami technikum.
Bp Bryl spotkał się z młodzieżą i pracownikami Technikum im. św. Józefa

Spotkanie świąteczno-opłatkowe rozpoczęły jasełka przygotowane przez uczniów diecezjalnego technikum. Kolędy zaśpiewała solistka operowa Małgorzata Piotrowska.

Składając społeczności szkolnej życzenia świąteczne biskup kaliski podkreślał, że w święta Bożego Narodzenia ważne są nie tylko spotkania i odpoczynek, ale przede wszystkim przeżycie duchowe uświadamiające, że Pan Bóg jest blisko nas i naszych spraw. 

- Chciałbym życzyć, żebyśmy tę dobrą nowinę o Bogu, który chce być blisko usłyszeli i wzięli ją sobie do serca. Moje życie i moje sprawy są dla Niego ważne i dlatego mówimy, że ten czas jest czasem pokoju, radości nie tylko dlatego, że spotykamy ważnych dla nas ludzi, ale dlatego, że możemy doświadczyć, że nie jesteśmy sami, że jest Pan Bóg, że jest ktoś komu na nas zależy – mówił bp Bryl. 

Dziękował nauczycielom za troskę o młodego człowieka i zachęcał do dalszego zaangażowania. – Bardzo mi zależy na tym, żeby nasza szkoła mogła dalej się rozwijać, żebyśmy mogli kształcić solidnych profesjonalistów, ale także zależy mi, abyśmy kształcili i wychowywali dobrych ludzi i solidnych chrześcijan – zaznaczył ordynariusz diecezji kaliskiej.

Po jasełkach biskup kaliski wraz z pracownikami technikum udał się do seminaryjnego refektarza, w którym miała miejsce wspólna modlitwa, dzielenie się opłatkiem i wieczerza wigilijna.

W technikum św. Józefa uczy się 720uczniów, w tym 200w 7 klasach pierwszych. Młodzież kształci się w klasach o profilach: technik technologii drewna, technik mechatronik, technik informatyk, technik fotografii i multimediów oraz technik programista. Spośród języków obcych wiodącym jest język angielski. Oprócz niego uczniowie uczą się języka hiszpańskiego, niemieckiego i włoskiego. W ubiegłym roku została oddana do użytku pełnowymiarowa sala gimnastyczna. Szkoła ma swój internat, w którym mieszka 65 osób.

Dyrektorem szkoły jest ks. dr Adam Kraska, wicedyrektorem – Małgorzata Kasprzycka, a funkcję dyrektora internatu pełni ks. Łukasz Poczekaj.

Zespół Szkół Technicznych Diecezji Kaliskiej został powołany przez biskupa kaliskiego Edwarda Janiaka. Placówka rozpoczęła działalność we wrześniu 2017 r.

Ewa Kotowska-Rasiak/KAI