TV Diecezji Kaliskiej Radio Rodzina Opiekun eKAI FB Diecezji Kaliskiej INSTAGRAM Diecezji Kaliskiej Twitter Diecezji Kaliskiej

II Biegowa Pielgrzymka Ministrantów Diecezji Kaliskiej na Jasną Górę

18 ministrantów i 2 kapłanów rozpoczęło swój bieg sztafetowy na Jasną Górę, gdzie dotrą 13 sierpnia wraz z pielgrzymami 384. Pieszej Pielgrzymki Kaliskiej i 30. Diecezji Kaliskiej. Główną intencją pielgrzymki biegowej jest modlitwa o nowe powołania kapłańskie i ministranckie z diecezji kaliskiej.

Pomysłodawcą pielgrzymki biegowej ministrantów jest ks. kan. Jarosław Kołodziejczak, diecezjalny duszpasterz służby liturgicznej.

- Pomysł zrodził się trzy lata temu. Zastanawialiśmy się z ks. Mateuszem jak jeszcze bardziej dotrzeć do młodego człowieka, aby była to forma atrakcyjna, a zarazem połączona z modlitwą. Po pierwszej pielgrzymce, która odbyła się w 2019 r. ks. Rafał Grzęda, kierownik Pieszej Pielgrzymki Kaliskiej zaproponował, abyśmy pobiegli w ramach tej pielgrzymki diecezjalnej i tak w tym roku zrobiliśmy – mówi w rozmowie z KAI ks. Jarosław Kołodziejczak.

II Biegowa Pielgrzymka Ministrantów Diecezji Kaliskiej na Jasną Górę rozpoczęła się 11 sierpnia adoracją Najświętszego Sakramentu w kaplicy Wyższego Seminarium Duchownego w Kaliszu. Podczas adoracji ministranci wypisali na kartkach intencje i złożyli je Panu Jezusowi na ołtarzu. W tych intencjach oraz powierzając diecezję kaliską, księży biskupów i prosząc o powołania kapłańskie i ministranckie ministranci wyruszyli 12 sierpnia rano w pielgrzymce biegowej na Jasną Górę. Wieczorem ukończą bieg w Wieluniu, gdzie będą uczestniczyć we Mszy św. i pozostaną na nocleg u sióstr antoninek. Stamtąd nazajutrz wyruszą w kierunku Częstochowy. Biegacze łącznie pokonają ok. 170 kilometrów przekazując sobie po 1 kilometrze pałeczkę sztafetową, w której zamieszczono 250 intencji przekazanych przez wielu ludzi. Wśród biegaczy jest ks. kan. Jarosław Kołodziejczak, diecezjalny duszpasterz służby liturgicznej i ks. Mateusz Paprocki, zastępca diecezjalnego duszpasterza służby liturgicznej.

Ministranci dotrą na Jasną Górę 13 sierpnia wspólnie z pątnikami 384. Pieszej Pielgrzymki Kaliskiej i 30. Diecezji Kaliskiej. Pielgrzymów w Częstochowie powita bp Łukasz Buzun.

Źródło KAI