Komunikat dotyczący Diecezjalnych dożynek 5 września 2021r.
06 sierpnia 2021

Diecezjalne dożynki 5 września 2021 roku

Tegoroczna diecezjalna uroczystość dziękczynna za zebrane plony przez rolników ogrodników i sadowników została połączona z dożynkami gminnymi i odbędzie się w Diecezjalnym Sanktuarium Matki Bożej Skalmierzyckiej w Skalmierzycach w niedzielę 5 września 2021 r. w 55 rocznicę koronacji obrazu NMP:

• godz. 11.30 — spotkanie delegacji dekanalnych z biskupem kaliskim Damianem Brylem, przegląd i poświęcenie wieńców dożynkowych
  • godz. 12.00 — dziękczynna Msza św. za tegoroczne zbiory
  • godz. 13.30 — uroczysty obrzęd dożynkowy
  • godz. 14.30 — Miejsko-Gminna Orkiestra Dęta przy OSP Skalmierzyce
  • godz. 16.00 -    zespół KERS
  • godz. 18.00 — Gwiazda wieczoru — Izabela Trojanowska

Uprzejmie prosimy Księży Dziekanów o zorganizowanie delegacji dekanalnych (3 osoby) z wieńcem. Reprezentantom dekanatu winien towarzyszyć kapłan, którego imię i nazwisko należy przesłać mailowo do wiadomości Kurii do dnia 31 sierpnia (kanclerz@dieczja.kalisz.pl).

Kapłanów koncelebrujących prosimy o zabranie z sobą alby i stuły koloru białego.

bp Łukasz Buzun

Wikariusz Generalny