Zespół zagrał zarówno starsze utwory jak i te z nowej płyty noszącej tytuł „Cztery”. W repertuarze znalazła się też piosenka, która powstała na podstawie historii o ks. Janie Marii Vianney, który jadąc wozem w przepiękny dzień obserwował naturę. Widząc jak ptaki pięknie śpiewają zapłakał i powiedział: „dlaczego ptaki, które są stworzone do śpiewania tak pięknie śpiewają, a ludzie, którzy są stworzeni do kochania nie kochają?”.
Repertuar zespołu, który powstał w 2011 r. składa się z piosenek autorskich. Niebanalne teksty w połączeniu z ciekawymi aranżacjami wokalno-instrumentalnymi zapewniają słuchaczom wiele pozytywnych wrażeń, przenosząc ich w krainę nastrojowej poezji śpiewanej niepozbawionej uśmiechu.
Pomysłodawcą diecezjalnych obchodów „Czasu dla Stworzenia”, które rozpoczęły się 1 września Światowym Dniem Modlitw o Ochronę Stworzenia, a zakończą 4 października Dniem św. Franciszka z Asyżu, patrona ekologów jest Piotr Nowicki, redaktor naczelny Telewizji Internetowej „Dom Józefa”.
- 1 września zainaugurowaliśmy działalność studia debatą na temat ekologii, a następnie przez cały miesiąc w każdy piątek organizowaliśmy różnego rodzaju wydarzenia związane z tematyką ekologiczną w kontekście społeczno-ekonomicznym, podczas których zachęcaliśmy do zatrzymania i przemyślenia działań dla dobra otaczającej nas przyrody. Wszystkie te wydarzenia odbyły się z udziałem publiczności i były transmitowane na żywo – powiedział KAI Piotr Nowicki.
1 września odbyła się debata nt. ekologii w duchu encykliki Laudato si, podczas której o tym jak powinny wyglądać relacje człowieka z Bogiem Stwórcą i jak w dzisiejszych czasach dbać o środowisko mówili ks. Zbigniew Kucharski, sekretarz zespołu Laudato siprzy Radzie KEP i ks. Marek Jasianek, diecezjalny duszpasterz środowisk Laudato si.
W piątek, 6 września, miała miejsce dyskusja o projektach i dotychczasowych działaniach zespołu Caritas Laudato si z udziałem Marcina Kawko, ekspertem ds. ekologii z Caritas Polska oraz o. Cordianem Szwarcem OFM. W spotkaniu wzięli udział studenci i uczniowie szkół średnich.
Wyświetlany był także film dokumentalny Gratias Domine na temat papieskiej encykliki Laudato si., który cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem.
Wszystkie działania prowadzone są wspólnie z ks. Markiem Jasiankiem, diecezjalnym duszpasterzem środowisk Laudato si.
Tekst: Ewa Kotowska-Rasiak/KAI
Zdjęcia: Arleta Wencwel-Plata/Opiekun