TV Diecezji Kaliskiej Radio Rodzina Opiekun eKAI FB Diecezji Kaliskiej INSTAGRAM Diecezji Kaliskiej Twitter Diecezji Kaliskiej

Odpust Narodzenia NMP w chełmckim sanktuarium

Maryjo, w tych smutnych czasach, pozwól Nam doświadczyć radości – mówił biskup kaliski Damian Bryl podczas sumy odpustowej w murach Sanktuarium Narodzenia NMP w Chełmcach. Pasterz Kościoła Kaliskiego przewodniczył uroczystej Eucharystii, a także wygłosił homilię.

Przed zakończeniem Eucharystii, z racji na uroczystość Matki Bożej Siewnej, biskup Damian Bryl poświęcił ziarna zbóż, by w kolejnym roku wydały obfite plony.

Zgromadzeni na Mszy św. wierni modlili się wraz z Pasterzem Kościoła Kaliskiego i kapłanami obecnymi w chełmckim sanktuarium litanią loretańską do Najświętszej Maryi Panny, udając się następnie na procesję z Najświętszym Sakramentem, która została zakończona uroczystym błogosławieństwem.

Relacja dostępna na stronie Radia Rodzina