TV Diecezji Kaliskiej Radio Rodzina Opiekun eKAI FB Diecezji Kaliskiej INSTAGRAM Diecezji Kaliskiej Twitter Diecezji Kaliskiej

Parafia Chrystusa Króla w Chojniku – Ksiądz Proboszcz Marek Jasianek z parafianami i ze szkołami z terenu Gminy Sośnie przeprowadzili w Ośrodku Szkolno-Wypoczynkowym im. Prymasa Stefana Wyszyńskiego w Chojniku zbiórkę najpotrzebniejszych rzeczy

Parafia Chrystusa Króla w Chojniku

Parafia Chrystusa Króla w Chojniku – Ksiądz Proboszcz Marek Jasianek z parafianami i ze szkołami z terenu Gminy Sośnie: Szkołą Podstawową im. Powstańców Wielkopolskich w Bogdaju, Zespołem Szkół w Cieszynie, Zespołem Szkół w Granowcu, Zespołem Szkół w Pawłowie, Zespołem Szkół w Sośniach oraz z Centrum Usług Wspólnych w Sośniach przeprowadzili w Ośrodku Szkolno-Wypoczynkowym im. Prymasa Stefana Wyszyńskiego w Chojniku zbiórkę najpotrzebniejszych rzeczy dla uchodźców z Ukrainy m.in. koce, pościele, kołdry, poduszki, ręczniki, termosy, kosmetyki osobiste, płyny do prania i płukania odzieży, gotowe dania w słoikach, ryż, kasze, makaron. Wszystkie dary zostały przekazane Gminnemu Sztabowi Zarządzania Kryzysowego w Sośniach, który zajmuje się koordynowaniem działań i udzieleniem pomocy uchodźcą. Parafia jest w stałym kontakcie z Urzędem Gminy Sośnie oraz z Cariras Diecezji Kaliskiej odnośnie pomocy dla ofiar działań wojennych na Ukrainie. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i pomoc. Błogosławiony Prymas Wyszyński powiedział: „Nie wystarczy urodzić się człowiekiem, trzeba jeszcze być człowiekiem”. W tych ciężkich czasach próby dobrze świadczymy o naszym człowieczeństwie względem potrzebujących.