Penitencjaria Apostolska udzieliła przywileju odpustu zupełnego dla Diecezjalnego Sanktuarium NMP Wspomożycielki Wiernych w Twardogórze
24 września 2020

Z racji Roku Jubileuszowego 25-lecia koronacji figury NMP Wspomożycielki Wiernych w Twardogórze, Penitencjaria Apostolska udzieliła łaski odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami (spowiedź sakramentalna, Komunia św. oraz modlitwy w intencjach Ojca św.) wiernym, którzy w okresie od 24 września 2020 r. do 25 września 2021 r. nawiedzającym w duchu pielgrzymim sanktuarium  w Twardogórze, gdzie będą uczestniczyć w obchodach jubileuszowych lub przynajmniej będą się modlić przez pewien czas przed figurą NMP wystawioną do publicznego kultu, kończąc modlitwę odmówieniem Modlitwy Pańskiej, Wyznania Wiary oraz wezwań ku NMP.

PENITENCJARIA APOSTOLSKA

N. 720/20/I

DEKRET

Penitencjaria Apostolska, dla pomnożenia pobożności wiernych oraz dla zbawienia dusz, mocą władzy udzielonej w sposób szczególny przez Najświętszego Ojca w Chrystusie i Pana naszego Ojca Świętego Franciszka z Bożej Opatrzności papieża, uwzględniając prośbę Wielebnego Krzysztofa Bucyka SDB, proboszcza parafii pw. NMP Wspomożenia Wiernych w Twardogórze, Diecezja Kaliska, którą Najprzewielebniejszy Ksiądz Arcybiskup Grzegorz Ryś, Metropolita Łódzki i Kaliski Administrator Apostolski sede plena chętnie poparł, w 25-tą rocznicę koronacji cudownej figury NMP Wspomożenia Wiernych, w kościele tejże parafii, Bazylice Mniejszej, pobożnie czczonej, z niebieskich skarbców Kościoła chętnie udziela od dnia 24 września 2020 roku aż po dzień 25 września 2021 roku odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami (spowiedź sakramentalna, Komunia św. oraz modlitwy w intencjach Ojca św.) wiernym przenikniętym duchem pokuty i miłości, który to odpust mogą ofiarować na zasadzie wstawiennictwa za dusze w czyśćcu cierpiące, o ile nawiedzą w duchu pielgrzymim sanktuarium maryjne NMP Wspomożenia Wiernych w Twardogórze, gdzie będą uczestniczyć w obchodach jubileuszowych lub przynajmniej będą się modlić przez pewien czas przed figurą NMP wystawioną do publicznego kultu, kończąc modlitwę odmówieniem Modlitwy Pańskiej, Wyznania Wiary oraz wezwań ku NMP.

Starsi, chorzy i wszyscy, którzy z poważnych powodów nie mogą opuścić domów, mogą uzyskać tenże sam odpust zupełny wyrzekając się każdego grzechu i wzbudzając intencje wypełnienia, kiedy tylko będzie to możliwe, zwyczajnych warunków, jeśli tylko będą duchowo łączyć się z jubileuszowymi obchodami, ofiarując Bogu swoje modlitwy i cierpienia lub też niedogodności własnego życia.

Aby ów dostęp do boskich darów udzielanych przez pośrednictwo Kościoła stał się dzięki pasterskiej miłości łatwiejszy, Penitencjaria usilnie prosi, aby Księża ze Zgromadzenia Świętego Franciszka Salezego, którym powierzono Maryjne Sanktuarium, chętnie i wielkodusznie sprawowali sakrament pokuty.

Niniejszy dekret wchodzi w życie po otrzymaniu go, niezależnie od pozostałych zarządzeń.

Dane w Rzymie, w siedzibie Penitencjarii Apostolskiej, dnia 15 września, Roku Pańskiego 2020

Mauro kard. Piacenza, Penitencjarz Większy

Krzysztof Nykiel, Regens