Poświęcenie kaplicy w Krzywiźnie
12 stycznia 2023
Biskup kaliski Damian Bryl poświęcił kaplicę w parafii Matki Boskiej Częstochowskiej w Krzywiźnie. W kaplicy nazwanej zimową będą gromadzić się parafianie na Mszach św. i nabożeństwach w okresie zimy.
Poświęcenie kaplicy w Krzywiźnie

Uroczystość poświęcenia poprzedziła Msza św. celebrowana przez bp. Damiana Bryla w kościele parafialnym pw. Matki Boskiej Częstochowskiej w Krzywiźnie.

W homilii biskup kaliski dziękował proboszczowi i parafianom za inicjatywę utworzenia tzw. kaplicy zimowej. – Dziękuję, że razem podjęliście wysiłek odnowy i upiększenia tego miejsca. Ta kaplica uczy nas, że razem tworzymy Kościół, że razem w tej wspólnocie jesteśmy, że razem wierzymy w tego samego Jezusa, że idziemy tą samą drogą, że wspólnie słuchamy Ewangelii i chcemy według niej żyć – mówił kaznodzieja.

Akcentował, że kaplica, którą parafianie wspólnie utworzyli ma być miejscem pięknej modlitwy. – Niech ta kaplica będzie ważnym miejscem spotkania z Panem Jezusem, wołania do Niego i przemiany życia – stwierdził celebrans.

Po Mszy św. wszyscy procesyjnie udali się do nowej kaplicy, którą poświęcił bp Bryl.

Kaplica zimowa powstała z inicjatywy ks. Przemysława Patkowskiego, proboszcza parafii Matki Boskiej Częstochowskiej w Krzywiźnie i rady parafialnej. Na ten cel zaadaptowano pomieszczenie, w którym kiedyś znajdowała się salka katechetyczna. Kaplica jest ogrzewana i będzie służyła parafianom w okresie zimowym. Patronami kaplicy są Matka Boża Nieustającej Pomocy i św. Rita.