Rocznica śmierci św. Jana Pawła II - zaproszenie
02 kwietnia 2023
Rocznica śmierci św. Jana Pawła II - zaproszenie

W Niedzielę Palmową, 2 kwietnia, o godz. 15.00 przy pomniku św. Jana Pawła II na placu Świętego Józefa odbędzie się spotkanie modlitewne z udziałem biskupa kaliskiego Damiana Bryla. Modlitwę poprzedzi Marsz Pamięci, który o godz. 13.30 wyruszy z kościoła św. Jana Pawła II w Kaliszu.

2 kwietnia jest dla nas szczególnym dniem. W dniu śmierci Jana Pawła II zawsze pamiętamy o naszym wielkim Rodaku. W tym roku naznaczonym atakiem i zniesławieniem Jana Pawła II chcemy spotkać się, aby razem modlić się wspominając wielkiego Polaka, wielkiego papieża, wielkiego patriotę, ważnego dla nas człowieka – zaprasza biskup kaliski.

Ostatnie tygodnie przyniosły wielkie zamieszanie wokół osoby św. Jana Pawła II. Programy i publikacje dziennikarskie związane z oszczerczym atakiem na naszego wielkiego Rodaka otwarły dyskusję, ale i reakcję wiernych, którzy nie mają wątpliwości co do świętości papieża Polaka i jego nieocenionej roli, jaką odegrał w historii Polski i Kościoła powszechnego.

- Chcemy w kontekście tych różnych ataków na Jana Pawła II i podważania jego autorytetu być razem i potwierdzić, że Jan Paweł II był, jest i będzie dla nas kimś ważnym, będzie ważnym odniesieniem w naszych wyborach, decyzjach, będzie autorytetem, którego bardzo potrzebujemy. To dziedzictwo, które nam zostawił jest bardzo cenne dla nas. Chcemy o tym pamiętać i zastanawiać się jak to twórczo dalej podejmować – mówi KAI bp Bryl.

O godz. 21.00 rozpocznie się czuwanie modlitewne w konkatedrze w Ostrowie Wielkopolskim, które zakończy się o godz. 21.37.

Ponadto w wielu miejscach diecezji zostały zaplanowane wydarzenia, które mają wyrazić szacunek i hołd dla osoby św. Jana Pawła II. Są to drogi krzyżowe, spotkania pod pomnikami, czuwania i koncerty papieskie.