Śniadanie wielkanocne w Domu Opieki Caritas w Kaliszu
16 kwietnia 2022
Śniadanie wielkanocne w Domu Opieki Caritas w Kaliszu

Bp Damian Bryl wziął udział w śniadaniu wielkanocnym przygotowanym przez Caritas Diecezji Kaliskiej. Biskup kaliski pobłogosławił potrawy wielkanocne i wspólnie z podopiecznymi Caritas zasiadł do stołu.

- Spotkaliśmy się, żeby uroczyście razem cieszyć się, że Pan Jezus zmartwychwstał. Chciałbym, żebyśmy mocno o tym pamiętali. Jezus zmartwychwstał, żyje, pokazał, że On rządzi tym światem. Jezus zmartwychwstały jest naszą nadzieją. Chciałbym, żebyśmy dbali o to, aby być blisko Pana Jezusa – powiedział bp Bryl.

Po modlitwie i pobłogosławieniu pokarmów przez bpa Damiana Bryla wszyscy zostali zaproszeni na uroczyste śniadanie. Na wielkanocnym stole znalazły się takie potrawy jak jajka, żurek, biała kiełbasa, szynka, bigos oraz ciasto. W spotkaniu wzięły udział osoby samotne i potrzebujące.

Spotkanie było okazją do wyróżnienia małżeństwa zaangażowanego w działalność Caritasu. Pierścień Świętego Józefa otrzymali Ewa i Stanisław Kasperkiewiczowie. Z podopiecznymi Caritas Diecezji Kaliskiej spotkali się także ks. kan. Piotr Kowalek, dyrektor Caritas Diecezji Kaliskiej i sercanin ks. Krzysztof Ligocki, proboszcz parafii św. Brata Alberta w Kaliszu. Dom Opieki Caritas w Kaliszu przy ul. Stawiszyńskiej jest miejscem, w którym każda osoba potrzebująca może spożyć gorący posiłek. Stołówka wydaje posiłki od poniedziałku do piątku w godzinach od 11.00 do 12.30, a także w każdą drugą sobotę miesiąca. Potrzebujący mogą przyjść, ogrzać się i napić gorącej herbaty, a także skorzystać z łaźni. W ofercie jest też opieka lekarska, terapeuty uzależnień, psychologa. W każdą środę o godz. 9.00 kapłan odprawia Mszę św., a potem służy pomocą duchową. Kierownikiem domu jest Paweł Tomczak.