Spotkanie Grup Modlitwy Ojca Pio z diecezji kaliskiej
18 września 2021
Spotkanie Grup Modlitwy Ojca Pio z diecezji kaliskiej

- Dziękuję za to, że przez swoją modlitwę jesteście przypomnieniem i świadectwem dla innych – mówił biskup kaliski Damian Bryl do czcicieli św. o. Pio. W Wołczynie zgromadzili się przedstawiciele w ramach XIV Spotkania Grup Modlitwy Ojca Pio Diecezji Kaliskiej.

Mszy św. w kościele św. Teresy w Wołczynie przewodniczył bp Damian Bryl, który w homilii dziękował czcicielom ojca Pio za modlitwę. - Dziękuję za to, że przez swoją modlitwę jesteście przypomnieniem i świadectwem dla innych.

Chciałbym prosić, abyście w tej modlitwie nie ustawali i mocno do Pana Boga wołali tak jak wasz patron, ojciec Pio. Chciałbym zostawić wam zaproszenie do modlitwy wstawienniczej za Kościół, ojczyznę, parafie, rodziny i siebie na wzajem – powiedział celebrans.  Odwołując się do dzisiejszej Ewangelii zachęcał wiernych, aby w swoim życiu kierowali się Słowem Bożym. – Dzisiaj, gdy mamy tak wiele różnych myśli, poglądów, ideologii jakże ważne jest, żebyśmy wiedzieli, czego mamy trzymać się, kogo mamy słuchać, co jest dla nas drogowskazem? Dla nas ludzi wierzących drogowskazem jest Słowo Boże i według tego słowa chcemy żyć – stwierdził biskup kaliski.

Prosił wiernych, aby uczyli się wierności Bożemu prawu. - Jesteśmy wolni, ale w tej wolności chcemy wybierać to, co jest prawdziwe, słuszne, dobre, co prowadzi do zbawienia. A tym jest Boże Słowo. I dlatego tak ważne jest, żebyśmy chcieli Boże Słowo słuchać, żebyśmy chcieli to słowo wypełniać, żebyśmy szukali nie swoich pomysłów, tylko tego, czego chce od nas Pan – zaznaczył kaznodzieja.

Zachęcał czcicieli ojca Pio, aby w swoich wspólnotach budowali klimat modlitwy i rozmowy o sprawach Bożych. - Chciałbym, żebyście dbając o rozwój waszych wspólnot szukali też młode pokolenie i wprowadzali w to, czym żyjecie – podkreślał bp Bryl. Spotkanie Grup Modlitwy Ojca Pio pod hasłem „Złóż wszystko w kochające ręce Opatrzności” (o. Pio) rozpoczęła konferencja pt. „Cierpienie”, którą wygłosił br. Roman Rusek (OFMCap), krajowy asystent Grup Modlitwy Ojca Pio. Kolejną konferencję nt. „Opatrzność Boża” wygłosił ks. Krzysztof Śliczny, asystent diecezjalny Grup Modlitwy Ojca Pio. W diecezji kaliskiej istnieje 38 Grup Modlitwy Ojca Pio. Asystentem diecezjalnym jest ks. Krzysztof Śliczny.

Relacja dostępna na stronie Radia Rodzina