Wigilia dla potrzebujących
23 grudnia 2021
Wigilia dla potrzebujących

W tym roku tradycyjna wigilia dla osób potrzebujących organizowana przez Caritas Diecezji Kaliskiej, z uwagi na sytuację epidemiczną, przybrała formę cateringu na wynos. Potrawy wigilijne i paczki żywnościowe otrzymało ok. 300 osób. Wydawanie potraw wigilijnych i paczek żywnościowych rozpoczęto modlitwą i błogosławieństwem bp Łukasza Buzuna, biskupa pomocniczego diecezji kaliskiej.

- Wszystkim zebranym tutaj i osobom, które są blisko was życzę dużo pokoju i błogosławieństwa Bożego, żeby nie zabrakło chleba powszedniego, który spożywamy dzięki dobroci ludzkiej – powiedział bp Buzun i przekazał serdeczne pozdrowienia i wyrazy bliskości od biskupa kaliskiego Damiana Bryla.

Z potraw wigilijnych przygotowano zupę grzybową, kapustę z grochem i rybę. Wszystkie dania zostały zapakowane w pojemniki. - Cieszymy się, że pomimo tej sytuacji pandemicznej mogliśmy przy zachowaniu reżimu sanitarnego rozdać naszym podopiecznym posiłek wigilijny i paczki świąteczne, w których znalazły się produkty spożywcze – powiedział w rozmowie z KAI ks. kan. Piotr Kowalek, dyrektor Caritas Diecezji Kaliskiej

Z podopiecznymi Caritas Diecezji Kaliskiej spotkali się także Mateusz Podsadny, zastępca prezydenta Kalisza, Iwona Niedźwiedź, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kaliszu, Witold Woźniak, komendant Miejskiej Policji w Kaliszu, sercanin ks. Krzysztof Ligocki, proboszcz parafii św. Brata Alberta w Kaliszu.

Relacja dostępna na stronie KAI oraz Radio Rodzina