Strefa Mocy, czyli spotkanie łączące w sobie muzykę, modlitwę uwielbienia i głoszenie Ewangelii
19 czerwca 2024
To już druga edycja niezwykłego spotkania w Kępnie, które było okazją do modlitwy, wysłuchania świadectw i dobrej muzyki. Wydarzenie rozpoczęła ewangelizacja uliczna. Wspólnota ze Skierniewic modliła się także z chorymi w szpitalu. W środę, 19 czerwca, odbyło się antidotum z udziałem biskupa kaliskiego Damiana Bryla.
Strefa Mocy, czyli spotkanie łączące w sobie muzykę, modlitwę uwielbienia i głoszenie Ewangelii

- Strefa Mocy to współczesna ewangelizacja z wykorzystaniem współczesnych środków audiowizualnych. To jeden z takich pomysłów jak dotrzeć do dzisiejszego człowieka z orędziem Jezusa Chrystusa. Po ubiegłorocznej Strefie Mocy zorganizowaliśmy jesienią seminarium odnowy wiary, które Witek Wilk prowadził przez 9 tygodni. Owocem tego seminarium jest wspólnota „Jestem”, która powstała przy parafii św. Marcina. Na spotkania, które odbywają się w każdą środę przychodzi od 40 do 50 osób – powiedział KAI ks. kan. Krystian Szenowski, proboszcz parafii św. Marcina w Kępnie.

Obecny na Strefie Mocy biskup kaliski dziękował ludziom, którzy dają świadectwo o Jezusie. - Spotykamy się tutaj na tej scenie, żeby mówić o Jezusie trochę inaczej niż na co dzień w kościele. Chcemy, żeby przez świadectwo tych osób, dla których Pan jest ważny dobra nowina o Jezusie, który jest dobrym i kochającym nas Bogiem dotarła do wszystkich. Bardzo dziękuje, że możemy tutaj w różny sposób wyrażać naszą wiarę – mówił bp Damian Bryl i życzył, aby Strefa Mocy była czasem pięknego spotkania z Panem Jezusem.

Bp Damian Bryl wraz z Witkiem i jego żoną Sylwią rozważali Słowo Boże z dnia.

We wtorek, 18 czerwca, Strefę Mocy rozpoczął występ dzieci z Przedszkola Sióstr Boromeuszek w Kępnie. Gościem drugiego dnia był aktor Dariusz Kowalski. Każdy dzień kończy muzyczno-modlitewne uwielbienie. Oprócz duchowych przeżyć zaplanowano stoiska gastronomiczne, stoiska z książkami oraz bezpłatne animacje dla dzieci i dmuchańce.

Było to drugie w Kępnie tego typu plenerowe wydarzenie ewangelizacyjne, którego gospodarzami są Sylwia i Witek Wilk oraz Maja i Krzysztof Sowińscy. Strefa Mocy trwała trzy dni.

Ewa Kotowska-Rasiak/KAI