Nie usiłujmy pozbyć się Pana jak kamyka z buta.św. Jan Maria Vianney

08.08.2018   Aktualności

Grupa popielata na pielgrzymim szlaku

Grupa popielata wyruszyła już po raz piąty z Kościoła pw. Świętej Rodziny w Ostrowie Wielkopolskim do tronu MARYI – naszej MATKI i KRÓLOWEJ.

Grupa popielata to Grupa adoracji, ciszy i ewangelizacji, by podkreślić charyzmat grupy została zastosowana zasada „MAGIS” –  WIĘCEJ.

"ADORACJA jest formą spotkania z ŻYJĄCYM Panem, CISZA stanowi przestrzeń pozwalającą „otworzyć się” na Boga i drugiego człowieka tak by usłyszeć głos Stwórcy we własnym wnętrzu, zastanowić się nad swoim życiem, podjąć refleksję nad Słowem Bożym oraz treściami przekazywanymi w głoszonych konferencjach oraz EWANGELIZACJA oznaczająca głoszenie Dobrej Nowiny, potwierdzanie jej swoim życiem, że Bóg jest MIŁOŚCIĄ".

We wspólnocie podążającej na Jasną Górę, uczestniczą pątnicy nie tylko z różnych stron naszej diecezji, ale i z wielu części Polski.

Przwodnikiem grupy jest ks. Paweł Filipiak, proboszcz parafii św. Marcina w Chlewie. Grupa liczy 70 osób.