Wspólnoty różańcowe
17 stycznia 2023

"Żywy Różaniec" jest zorganizowaną wspólnotą osób, które modlą się codziennie na różańcu. Wspólnota ta odpowiada kształtowi samej modlitwy różańcowej, która polega na rozważaniu 20 tajemnic z życia Jezusa i Maryi przy jednoczesnym odmawianiu przy każdej tajemnicy jednego "Ojcze nasz" 10 "Zdrowaś Maryjo" i jednego "Chwała Ojcu".

W diecezji kaliskiej wspólnoty są obecne w niemal każdej parafii. Przyjmują one następujące formy:
- Wspólnoty Żywego Różańca Matek i Ojców
- Wspólnoty Różańca Rodziców w intencji dzieci
- Nieustający Różaniec

Diecezjalnym Duszpasterzem Wspólnot Różańcowych jest ks. Bogumił Kempa.

W roku 2023 wspólnoty różańcowe będą spotykać się według następującego porządku:

a) 21-23 kwietnia 2023 roku odbędą się rekolekcje dla Żywego Różańca. Będą one miały miejsce w klasztorze OO. Pasjonistów w Sadowiu koło Ostrowa Wielkopolskiego.
Zgłoszenia do końca marca 2023 roku: ksiadzdelegat@diecezja.kalisz.pl lub pod nr tel. 609 22 62 97.
Koszt: 250 zł.

b) Różańcowe Dni Skupienia:
Rejon Krotoszyński (dekanaty: Koźmin, Krotoszyn, Raszków, Twardogóra, Zduny ) 20 maja 2023 roku (sobota) w Sanktuarium Matki Bożej w Lutogniewie.
Rejon Ostrowski (dekanaty: Grabów, Mikstat, Odolanów, Ołobok, Ostrów I, Ostrów II, Ostrzeszów) – 10 czerwca 2023 roku (sobota) w Sanktuarium Matki Bożej w Kotłowie.
Rejon Kaliski (dekanaty: Błaszki, Gołuchów, Kalisz I, Kalisz II, Koźminek, Opatówek, Stawiszyn) – 8 lipca 2023 roku (sobota) w Sanktuarium Matki Bożej w Chełmcach.
Rejon Kępiński (dekanaty: Bolesławiec, Bralin, Kępno, Lututów, Syców, Trzcinica, Wieruszów, Wołczyn, Złoczew) –  19 sierpnia 2023 roku (sobota), w Sanktuarium Matki Bożej w Bralinie na Pólku.
Rejon Jarociński (dekanaty: Czermin, Dobrzyca, Jarocin, Pleszew, Żerków) – 9 września 2023 roku, (sobota) w Sanktuarium Matki Bożej w Lutyni.
Spotkanie rozpoczyna się o godz. 10.00 i trwa do godz. 14.00 Przewidziany jest posiłek.
21 października 2023 roku Diecezjalna Pielgrzymka Wspólnot Żywego Różańca do Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu. Program zostanie podany w odpowiednim czasie i przesłany księżom proboszczom.

Na życzenie księży proboszczów lub poszczególnych wspólnot organizujemy także w parafiach niedziele różańcowe.