TV Diecezji Kaliskiej Radio Rodzina Opiekun eKAI FB Diecezji Kaliskiej INSTAGRAM Diecezji Kaliskiej Twitter Diecezji Kaliskiej

Diecezjalna pielgrzymka na Górę Krzyża Jubileuszowego

Diecezjalna pielgrzymka na Górę Krzyża Jubileuszowego

18 września 2022

________________________________________________________

Jak co roku w miesiącu wrześniu w całym Kościele obchodzić będziemy Święto Podwyższenia Krzyża. W naszej diecezji już od ponad 20 lat gromadzimy się w niedzielę po tym święcie u stóp Góry Krzyża Jubileuszowego – w tym roku będzie to niedziela
18 września. Po wielu miesiącach zmagań się z doświadczeniem pandemii oraz doświadczeni niepokojem wojny za naszą wschodnią granicą, pragniemy stanąć jako pielgrzymi u stóp Chrystusowego Krzyża, aby błagać Miłosiernego Boga o zatrzymanie wszelkiego zła, które dotyka ludzkość oraz prosić o łaskę prawdziwego Bożego pokoju. Zgromadźmy się zatem na wspólnej modlitwie pod Krzyżem Jubileuszowym.

Spotkanie odbędzie się wg następującego programu:

• godz. 14.00 – 15.00 - Czuwanie modlitewne przy relikwiach Drzewa Krzyża Świętego w intencji przebłagalnej i wynagradzającej za grzechy świata oraz z prośbą
    o nawrócenie grzeszników i Boży pokój na całym świecie
  • godz. 15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia i uroczysta Msza św. pod przewodnictwem biskupa kaliskiego Damiana Bryla.

Po Mszy św. zapraszamy na tradycyjną zupę i herbatę. Po przyjeździe gromadzimy się przy ołtarzu polowym na Górze Krzyża.

Komunikat należy odczytać w ramach ogłoszeń duszpasterskich podczas wszystkich Mszy św. w niedzielę 11 września br.

ks. Paweł Guździoł

Wikariusz Biskupi