Bo Bryl poświęcił drogę krzyżową przy Domu Księży Emerytów w Ostrowie Wielkopolskim
17 marca 2023
- Niech ta droga krzyżowa będzie znakiem, że nigdy nie jesteśmy sami. Ta droga jest trudna, ale jest drogą miłości i nadziei, bo prowadzi ku zmartwychwstaniu. Niech to będzie umocnienie i pociecha na te wszystkie doświadczenia, które na co dzień wam towarzyszą – mówił bp Damian Bryl podczas poświęcenia drogi krzyżowej w parku Domu Księży Emerytów im. św. Jana Pawła II w Ostrowie Wielkopolskim. Biskup kaliski wraz z księżmi seniorami odprawił nabożeństwo drogi krzyżowej.
Bo Bryl poświęcił drogę krzyżową przy Domu Księży Emerytów w Ostrowie Wielkopolskim

Stacje drogi krzyżowej w parku Domu Księży Emerytów powstały z inicjatywy i dzięki ofiarności księży seniorów.

W swoim słowie biskup kaliski podkreślał, że na drodze krzyżowej człowiek wraca do najważniejszych prawd wiary. – Droga krzyżowa jest ważna dla nas, uczniów Chrystusa, ponieważ na niej odkrywamy Jezusową miłość, ale też na niej odkrywamy prawdę o brzydocie naszego grzechu, bo dlatego, że zgrzeszyliśmy potrzebna była ta ofiara Pana Jezusa – stwierdził duchowny.

Zaznaczył, że droga krzyżowa dla ludzi wierzących jest bardzo ważna, ponieważ uczy jak żyć. - Na tej drodze uczymy się co to znaczy być uczniem Jezusa i uczymy się dźwigać nasze krzyże, dlatego chcemy prosić „Jezu proszę pomóż mi dźwigać mój krzyż, moje słabości, zmagania, choroby, cierpienia” – mówił bp Bryl.

Dziękował kapłanom za inicjatywę i ofiarność, dzięki której została wykonana droga krzyżowa. - To jest piękne świadectwo waszej wrażliwości. Dobro, które czynimy często nie jest widoczne i nikt o tym nie wie, ale wierzymy, że to dobro promieniuje. Niech wasz dom będzie promieniujący dobrem, miłością, gotowością do podzielenia się tym co macie – akcentował ordynariusz diecezji kaliskiej.

Przed nabożeństwem drogi krzyżowej kapłani zgromadzili się w kaplicy, gdzie odmówili modlitwę Anioł Pański w intencji Kościoła, diecezji kaliskiej oraz w obronie czci patrona domu św. Jana Pawła II.

Jak stwierdził ks. Leszek Wojtasik kapłani w cichości ofiarowują swoją modlitwę, cierpienie, ale też wspierają materialnie różne inicjatywy. – To dzięki księżom seniorom powstała droga krzyżowa, pięknieje nasz park ubogacony o krzyż, figurę Maryi i ławki. To dzięki ich ofiarności nasz dom został wyposażony w liczne sprzęty rehabilitacyjne, które służą naszej wspólnocie na co dzień. Dziękuję za troskę o nasz dom wyrażoną w przekazywanych ofiarach – powiedział dyrektor Domu Księży Emerytów w Ostrowie Wielkopolskim.

Ewa Kotowska-Rasiak/KAI