KLERYCY III ROKU ASD W POZNANIU PRZYJĘLI POSŁUGĘ LEKTORATU
24 stycznia 2022
KLERYCY III ROKU ASD W POZNANIU PRZYJĘLI POSŁUGĘ LEKTORATU

Bp Buzun: Słowo Boże nas uzdrawia

- Słowo Boże nas uzdrawia, leczy z pożądliwości, pychy, nieuczciwości, złych skłonności - mówił bp Łukasz Buzun do 9 alumnów Arcybiskupiego Seminarium Duchownego w Poznaniu, którzy przyjęli posługę lektoratu w kaplicy seminaryjnej w Kaliszu. W homilii celebrans wskazując na Niedzielę Słowa Bożego podkreślał, że w życiu człowieka Słowo Boże powinno być bardzo ważne. - Słowo Boże nawadnia nasze człowieczeństwo, ożywia nasze życie, dlatego bardzo go potrzebujemy. Ważne jest, aby swój dom życia zakorzeniać na tym co jest Boże – powiedział biskup pomocniczy diecezji kaliskiej. Zaznaczył, że czytając Słowo Boże człowiek dojrzewa w wierze. – Kiedy czytamy i słuchamy Słowo Boże to słuchamy Ducha Świętego i budzimy w sobie życie nadprzyrodzone. Słowo Boże jest dla nas ważne, podnosi nas na duchu, nabywamy światła Bożego i rozświetlamy nim swoje życie – stwierdził kaznodzieja. Akcentował, że modlitwa i Słowo Boże oczyszczają człowieka. – Modlitwa nas uzdrawia, także Słowo Boże nas oczyszcza, uzdrawia, przemienia, nie od razu, ale w jakimś czasie. Do wzrostu duchowego, do tego, żeby Słowo Boże zakorzeniło się w nas potrzeba cierpliwości – przekonywał hierarcha. Wskazywał na Maryję, która z wielką pokorą przyjmowała Słowo Boże. – Maryja, która była całkowicie otwarta na Pana jest wzorem dla każdego lektora i słuchacza Słowa Bożego. Tą drogę chcemy iść. Prośmy Matkę Bożą, aby nam na tej drodze przewodniczyła i miała zawsze w swojej opiece – powiedział bp Buzun. Po homilii biskup odmówił modlitwę i włożył w ręce alumna Pismo Święte.  Wraz z biskupem pomocniczym Łukaszem Buzunem Mszę św. koncelebrowali: ks. dr Jan Frąckowiak, rektor Arcybiskupiego Seminarium Duchownego w Poznaniu, ks. dr Waldemar Graczyk, wicerektor, wychowawcy i moderatorzy seminarium, proboszczowie parafii, z których pochodzą alumni.

Od 2020 r. decyzją Kongregacji ds. Duchowieństwa formację seminaryjną klerycy odbywają w Arcybiskupim Seminarium Duchownym w Poznaniu.

Relacja dostępna na stronie Radia Rodzina oraz KAI