Komunikat dot. diecezjalnej pielgrzymki na Górę Krzyża Jubileuszowego 17 września 2023.
10 września 2023

Jak co roku w miesiącu wrześniu w całym Kościele obchodzić będziemy Święto Podwyższenia Krzyża. W naszej diecezji już od ponad 20 lat gromadzimy się w niedzielę po tym święcie u stóp Góry Krzyża Jubileuszowego – w tym roku będzie to niedziela
17 września. Pragniemy stanąć jako pielgrzymi w tym ważnym dla nas miejscu u stóp Chrystusowego Krzyża, aby błagać Miłosiernego Boga o zatrzymanie wszelkiego zła, które dotyka ludzkość oraz prosić o łaskę prawdziwego Bożego pokoju i nawrócenia dla wszystkich grzeszników. Na spotkanie zapraszamy w sposób szczególny wszystkich pieszych pielgrzymów podążających na Jasną Górę. Zgromadźmy się na wspólnej modlitwie pod Krzyżem Jubileuszowym.

Spotkanie odbędzie się wg następującego programu:

• godz. 14.00 – 15.00 - Czuwanie modlitewne przy relikwiach Drzewa Krzyża Świętego w intencji przebłagalnej i wynagradzającej za grzechy świata oraz
    z prośbą o nawrócenie grzeszników i Boży pokój na całym świecie
  • godz. 15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia i uroczysta Msza św. pod przewodnictwem biskupa pomocniczego Łukasza Buzuna.

Po Mszy św. zapraszamy na tradycyjną zupę i herbatę.

Po przyjeździe gromadzimy się przy ołtarzu polowym na Górze Krzyża.