Letnie rekolekcje dla starszych ministrantów
31 lipca 2021
Letnie rekolekcje dla starszych ministrantów

Od 25 do 28 lipca w budynkach Wyższego Seminarium Duchownego w Kaliszu odbywały się rekolekcje dla starszych ministrantów.

W spotkaniu formacyjnym uczestniczyło ponad dwudziestu ministrantów naszej diecezji. Za organizację wydarzenia odpowiedzialni byli ks. kan. Jarosław Kołodziejczak, diecezjalny duszpasterz służby liturgicznej, oraz jego zastępca, ks. Mateusz Paprocki. Pomagali również klerycy Wyższego Seminarium Duchownego w Kaliszu.

Chłopcy zaangażowani w parafialną służbę liturgiczną uczestniczyli w różnych formach modlitwy - nabożeństwach, adoracji Najświętszego Sakramentu, a przede wszystkim w Eucharystii. Mieli również możliwość wysłuchania szeregu wykładów dotyczących osoby prymasa Stefana Wyszyńskiego i jego nauczania.

Relacja dostępna na stronie Diecezjalnego Radia Rodzina