Opieka duszpasterska dla przybyłych z Ukrainy
24 marca 2022
Opieka duszpasterska dla przybyłych z Ukrainy

Uchodźcy przybyli z Ukrainy na terenie naszej diecezji są objęci opieką duszpasterską. W trzech miastach w języku ukraiński wierni kościoła greko - katolickiego mogą uczestniczyć we Mszy Świętej, skorzystać z sakramentu pokuty, porozmawiać oraz otrzymać wsparcie (wolontariat). Te miejsca to: Kaplica Cmentarna - Msza Święta g. 10:00, ul. Spółdzielcza 5 Kępno, Kaplica Sióstr Klarysek Kapucynek - Msza Święta g. 18:30 ul. Dalbora 10, Ostrów Wielkopolski oraz Katedra św. Mikołaja Msza Święta g. 14:00, Kanonicka 5. Dla ludności ukraińskiej posługuje ks. Roman Woźniak, kapłan greko - katolicki.

Wydział katechetyczny przygotował wykaz stron, które można wykorzystać do katechizacji uczniów ukraińskich oraz w parafiach. Oto one: