TV Diecezji Kaliskiej Radio Rodzina Opiekun eKAI FB Diecezji Kaliskiej INSTAGRAM Diecezji Kaliskiej Twitter Diecezji Kaliskiej

Sierpniowa modlitwa w intencji rodziny i obrony życia w Bazylice Świętego Józefa

Uroczystości w Bazylice Kaliskiej rozpoczął występ dzieci i młodzież z Nowego Sącza zatytułowany „Aureola marzy mi się od przedszkola” przygotowany przez zespół „Promyczki dobra” pod kierunkiem ks. Andrzeja Mulki dyr. Wydawnictwa „Promyczek” z którym rozmowę poprowadził ks. prał. Leszek Szkopek.

Centrum czwartkowego spotkania stanowiła uroczysta Eucharystia, której przewodniczył i podczas której homilię wygłosił abp Józef Górzyński, metropolita warmiński.

Nim rozpoczęła się Msza św. młodzież z zespołu „Promyczki dobra” i ich duszpasterz przekazali dla Narodowego Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu dar w postaci relikwii bł. Karoliny Kózkówny, ofiarowany przez bpa Andrzeja Jeża Biskupa Tarnowskiego, pochodzący z Sanktuarium Błogosławionej Karoliny Kózkówny w Zabawie.

Pod koniec Mszy św. abp Górzyński wraz z towarzyszącymi mu kapłanami dokonał zawierzenia św. Józefowi rodzin i dzieci nienarodzonych.

Szczegółowa relacja na stronie Radia Rodzina