Świat się nie nawraca mądrością ludzi, ale mocą Bożą. św. Grzegorz, papież

04.01.2013: Aktualności Wydziału Katechetycznego

Konkurs Diecezjalny dla szkół podstawowych Świętych kocham i szanuję, ich uczynki naśladuję

REGULAMIN V DIECEZJALNEGO KONKURSU RELIGIJNEGO

DLA UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

„ŚWIĘTYCH KOCHAM I SZANUJĘ,
ICH UCZYNKI NAŚLADUJĘ”

Wielu jest wspaniałych świętych, których warto naśladować. Kościół przez wieki podnosił do tej godności ludzi, na których możemy wzorować nasze zachowanie i duchowość. Fakt, że Jan Paweł II beatyfikował więcej świętych niż wszyscy wcześniejsi papieże podkreśla znaczenie, jakie ci niebiescy pomocnicy mają dla nas dzisiaj.

1. Temat konkursu -  Postać św. Tereski od Dzieciątka Jezus.

1. Cele konkursu:

-          poznanie św. Teresy od Dzieciątka Jezus,

-          kształtowanie postawy zaufania Bogu oraz miłości Kościoła,

-          dostarczenie dzieciom wzorców osobowych do naśladowania.

1. Ocenie podlegać będzie wiedza z zakresu:

-          Św. Teresa od Dzieciątka Jezus – mała droga (załącznik nr1)

-          Św. Teresa od Dzieciątka Jezus – wiara (załącznik nr 2)

-          Św. Teresa od Dzieciątka Jezus – kult świętej (załącznik nr 3)

Bibliografia:

Materiały do pobrania na stronie internetowej Konkursu.

1. Zasady uczestnictwa:
    1. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas IV- VI szkół podstawowych Diecezji Kaliskiej.
    2. Konkurs przeprowadzony będzie w formie quizu na dwóch etapach: dekanalnym i diecezjalnym.
    3. Wyniki z poszczególnych etapów konkursu będą publikowane na stronie internetowej www.sp.7.osw.pl w terminie 10 dni od zakończenia poszczególnych etapów.
    4. Etapy konkursu:
  • Eliminacje w szkołach przeprowadzą nauczyciele religii według własnego pomysłu, wyłaniając 2 uczestników, którzy na etapie dekanalnym reprezentują szkołę jako zespół.

Za przeprowadzenie kolejnych etapów konkursu odpowiada Organizator    Konkursu:

• Etap dekanalny (regionalny) zostanie przeprowadzony w szkole organizatora wg następującego harmonogramu:

18.III.2013r.(pon.) godz. 10.00 DEKANAT: CZERMIŃSKI, DOBRZYCKI, GOŁUCHOWSKI, JAROCIŃSKI, KOŹMIŃSKI, KROTOSZYŃSKI, PLESZEWSKI, RASZKOWSKI, STAWISZYŃSKI, ZDUNOWSKI, ŻERKOWSKI.

18.III.2013r.(pon.) godz. 12.30 DEKANAT: BŁASZKOWSKI, BOLESŁAWIECKI, GRABOWSKI, KALISKI I, KALISKI II, KOŹMINKOWSKI, LUTUTOWSKI, OŁOBOCKI, OPATÓWECKI, TRZCINICKI, WIERUSZOWSKI, WOŁCZYŃSKI, ZŁOCZEWSKI.

18.III.2013r.(pon.) godz. 14.30 DEKANAT: BRALIŃSKI, KĘPIŃSKI, MIKSTACKI, ODOLANOWSKI, OSTROWSKI I, OSTROWSKI II, OSTRZESZOWSKI, SYCOWSKI, TWARDOGÓRSKI.

Spośród wszystkich uczestników zostanie wyłonionych 9 zespołów z najwyższą ilością punktów, które będą uczestniczyły w finale.

• Etap diecezjalny - finał22 kwietnia 2013r.(poniedziałek).
  • Uroczyste wręczenie nagród laureatom odbędzie się w dniu konkursu.

1. Zgłoszenie 2-osobowego zespołu do etapu dekanalnego należy przesłać pisemnie do 01.III.2013r. na adres organizatora:

im. Generała Józefa Bema

ul. Bema 30

63-400 Ostrów Wielkopolski

lub na adres: http://www.sp7.osw.pl/

Zgłoszenia powinny zawierać:

-          imię i nazwisko uczestników

-          imię i nazwisko nauczyciela – opiekuna

-          pełną nazwę szkoły

-          nazwę dekanatu.

(Proszę napisać drukowanymi literami).

Dodatkowa możliwość kontaktu:

tel. 62. 735 99 50

e-mail: sp7ow@op.pl

Koordynatorzy konkursu:

nauczycielki

Emilia Nowacka i Anna Kubiak.

Najnowsze