Oczyść swe serce, by mogło otrzymać najobfitszą łaskę.św. Cyryl Jerozolimski

30.12.2012: Aktualności Wydziału Katechetycznego

Program Rocznej Szkoły Ewangelizacji

Szkoła Nowej Ewangelizacji Św. Rodziny w Ostrowie Wlkp.

zaprasza na

ROCZNĄ SZKOŁĘ EWANGELIZACJI

(w skrócie RSE)

RSE jest propozycją pastoralną mającą na celu formowanie osób świeckich,  które przy współpracy z kapłanami, będą współtworzyć nowe oblicze Parafii, gdzie można spotkać się z żywym Jezusem.

Absolwenci, po rocznym kursie, mogą podejmować trud tworzenia małych grup parafialnych czy też wspierać kapłanów  np. w prowadzeniu grup młodzieży, która przygotowuje się do bierzmowania. Celem tych działań jest czynienie parafii wspólnotą wspólnot.

Projekt RSE w Archidiecezji Poznańskiej realizowany jest od 2007 roku. Pierwsza edycja w Diecezji Kaliskiej miała miejsce w r. 2010 / 2011 - na kanwie współpracy Szkół Nowej Ewangelizacji z Poznania i Ostrowa Wlkp.

Tematyka spotkań RSE:

•      Nowa ewangelizacja i ewangelizator.

•      Wspólnota modlitewna w parafii  (współpraca z kapłanem/proboszczem, tworzenie wspólnoty, prowadzenie spotkań).

•      Rola odpowiedzialnych za wspólnotę.

•      Jak głosić Ewangelię.

•      Kerygmat i katecheza.

•      Jak przygotować się do prowadzenia kursów w parafii (na przykładzie kursu „Nowe Życie”).

•      Charyzmaty i sakramenty.

•      Biblia i modlitwa.

•      Przygotowanie młodzieży do bierzmowania.

Przebieg RSE:

•       jedna sobota w miesiącu przez 9 miesięcy

•       w godzinach 9.30-15.00

•       w trakcie RSE zaplanowano Kurs Nowe Życie i Kurs Emaus

Terminy: 26.01 (inauguracja); 16.02; 23.03; 20.04; 11.05; 22.06; 31.08; 21.09 i 26.10 (zakończenie)

Miejsce: Parafia Św. Antoniego w Ostrowie Wlkp. (Dom Katechetyczny – ul. Raszkowska 39)

Prowadzenie: ks. Dominik Wodniczak i ekipa ewangelizatorów ze Szkoły Nowej Ewangelizacji

Zgłoszeń dokonują kapłani (lub świeccy z opinią księży) za pomocą formularza na stronie www.sne.kalisz.pl lub na adres: Małgorzta Lammel 661 122 248; e-mail: mlammel@osw.pl

Liczba miejsc jest ograniczona.

Najnowsze